Červenec 2011

Vir na FB aneb "Hi, how are you?"

23. července 2011 v 15:09 Internet
Na Facebooku jste už možná zaregistrovali, že vám někdo poslal zprávu "hi, how are you?". Pokud ne, tak v žádném případě na to neodpovídejte. Údajně to má po třech odpovědích vám poslat video, na které kliknete a rázem se stanete vy spamery a taky odchytíte vir.
Já jsem měla štěstí, že mi poslala zprávu kamarádka, se kterou nejsem až tak ve styku, a proto jsem si říkala, že ji odepíšu až na další den. Naštěstí jsem si o tom přečetla a tak jsem pochopila, že mi vlastně nepsala, ale že ji vir ovládnul PC.
Takže hlavně neotevírejte žádné odkazy na nějaké video, i kdyby vám to psal kamarád, pokud si nebudete stoprocentně jistí, že je to něco, co vám nezaviruje počítač. Poznáte to i podle toho, že najednou začne dotyčný psát v angličtině.
Pár známým to už zavirovalo PC a nevědí, co s tím. Já bych to tedy taky nevěděla.
Teď se snažím na facebooku neotevírat žádná videa, neodpovídat na zprávy typu "hi, how are you?" a hlavně omezuji i pobyt na této stránce. Nikdy jsem si nemyslela, že je to bezpečné, ale že takhle snadno můžu přijít "k úrazu", to bych neřekla. Ach jo, kde jsou ty časy, kdy na facebooku byli hlavně normální lidé a nesnažili se lidem zničit počítače?

Masírujte své rty kartáčkem na zuby!

22. července 2011 v 20:19 Rtěnka
Jestli nemáte krásné rty, můžete je zkusit každý večer po čištění zubů chvíli masírovat. Odstraní se tak suchá kůže, prokrví se a tak získají přirozenou, krásnou barvu. Navíc budou jemnější a taky by měly déle zachovat barvu rtěnky. Měl by to být jemný kartáček, ať si rty spíše nepodráždíte.
Já se přiznám, že jednu dobu jsem to vážně dodržovala, cítila jsem vážně rozdíl, ale po čtvrt roce jsem na to čím dál častěji zapomínala a teď na to není prostě čas. Ani tu minutku si pro to neumím vynahradit.
Rozhodně mi příjde lepší si takto kartáčkem masírovat rty, než si dělat na rtech peeling. Asi bych se bála, že si ještě kůžičku nějak poškodím :))).
Takže jestli si na to denně nějaký ten čas vynahradíte, určitě to vyzkoušejte. Sice rozdíl jen tak neuvidíte, ale později se projeví.


Maybelline NY - sleva 25%

22. července 2011 v 19:49 Z jiného soudku
Nejradši bych si za stále nakupování kosmetiky usekla ruce, ale jak říkám, nakupuji do zásoby, pro případ nouze, kterou často pociťuji. A teď mi udělali jako naschvál to, že dali slevu na dekorativní kosmetiku Maybelline NY 25% v Rossmannu od příštího týdne. Od této značky beru vše, co se piplá na tvář, kromě tvářenky. Takže zase to vidím tak, že vytáhnu své železné zásoby peněz a koupím pár drobností a potom do konce roku si dám zákaz do jakékoliv drogérie vkročit.
Ale tak budu od příštího týdne brigádničit, takže na to nebude ani čas.
Ale pokud i vy něco používáte od Maybelline NY, tak si to kupte, přece jenom je to velká sleva :))))


Kolik jste schopné utratit za šminky?

18. července 2011 v 20:59 Z jiného soudku
Nedílnou součástí dne je pro mnoho dívek líčení. Hodně z nich za ně utratí své celé kapesné. A tak ,se nabízí otázka, kolik jsme opravdu schopné za šminky utratit? Stojí to vůbec za to?
Mnohokrát kupuji líčidla jenom kvůli tomu, že je chci vyzkoušet, jestli mi nebudou vyhovovat. Většinou ale nadávám, že jsem za to zbytečně utratila jen peníze.
Já jsem schopná utratit za dekorativní kosmetiku hodně, ale většinou mám tyto zásady:
Make-up se snažím omezit do ceny 200 Kč, pudr do 100 Kč, řasenku tak do 80 Kč, tužku na oči si kupuji tak jednou za rok, takže je mi jedno, kolik stojí, nejsou moc drahé, dále rtěnku do stovky,báze je stále stejně drahá, takže 250 Kč (ale tu taky rychle nespotřebuji), korektor do 100 Kč a krém do 150 Kč.
Vždycky se snažím, aby nic nepřesahovalo hranici sta korun, až na ty tři věci, na kterých se podle mě nevyplatí šetřet. Navíc přes léto nechávám pleť odpočinout, takže poslední dny jenom ráno si dám tónikum a krém. Sama vidím výrazné zlepšení, takže se to budu snažit omezit. Přece jenom, peníze nepadají z nebe, ale alespoň mám čisté svědomí, že je neberu od rodičů, ale poctivě si na to vydělávím.

Tak kolik jste vy schopné utratit za kosmetiku? V jaké cenové oblasti se je snažíte kupovat?

Denní krém Seacare

18. července 2011 v 20:19 Péče o pleť
Nikdy jsem neměla v plánu tady psát o nějakých krémech, protože jsem je brala vždy jako zbytečnost. Používala jsem klasickou Niveu a byla jsem spokojená. Ale od té doby, co jsem si v lékárně koupila denní krém Seacare s přísadou soli z Mrtvého moře, tak mi příjdou ostatní krémy jako úplné šmejdy. Je neuvěřitelně jemný, možná bych jej přirovnala k pěně a obličej nechá naprosto sametový. Navíc se velmi rychle vstřebává a vyživuje pokožku. Je na citlivou, normální a smíšenou pleť.
V lékárně je dostupný za 100 Kč a je ho 50 ml.
Existuje i jako noční krém, ale mě zatím stačí ten, co mám. Dokonce mi připadá, že ta sůl působí kladně na mou kůži a od začátku používání krému se mi neobjevilo akné. Ale tak nevím, jestli to je způsobeno jenom tím :).
Takže pokud si chcete koupit nějaký krém, tak určitě zkuste tenhle zvážit. Je za rozumnou cenu (srovnávám ty, které jsou různě za 250 Kč a stejně podle mě nejsou tak příjemné).
Navíc tím přispívate na projekt "Kapka v moři", což jsou ozdravné pobyty pro děti. Můžete mít z toho tedy pak i blažený pocit, že pomáháte a máte z toho i užitek :).

Jaký používáte vy krém? Jaký?

Peeling na obličej - vše co chcete i nechcete vědět

17. července 2011 v 18:19 Péče o pleť
Dneska se pojďme podívat na peeling na obličej.
Pokud jste slovo "peeling" ještě neslyšely nebo si nejste jisté, pak po přečtení článku by vám mělo být jasno.

Co to tedy peeling je? V jednoduchosti můžeme říci, že je to obrušování kůže za účelem odstranit odumřelé buňky.
[rozlišujeme peeling na obličej a peeling na tělo, v článku zmiňuji pouze ten první (mechanický)]
Na suchou pokožku by se měl používat maximálně jednou za měsíc (to je doba, kdy se většinou regeneruje kůže), na mastnou 1 za čtrnáct dnů. Častější používání by mělo neblahý vliv na vaši kůži, i když je mnohokrát na samotném peelingu napsáno, že je pro denní použití. Že by jen reklamní tah na to, jak nalákat na větší spotřebu? :)
Peeling vypadá, jako by jste si nanášely masku na obličej, akorát s většími částicemi.

Kde se dá koupit? Koupit se dá samozřejmě v každé drogérii, možná i v lékárně. Dobrou zkušenost mám s peelingem od Alverde (Alverde = kosmetika v DM drogérii, jinde jsem ji neviděla). Je jemný, tedy i pro suchou pleť vhodný. Navíc jej seženete do sta korun, takže je i cenově výhodný oproti ostatním. Dokonce mě zaujal od Garnier PureActive peeling pro odstranění černých teček. Určitě ho budu chtít vyzkoušet, stojí okolo 120ti Kč. Kvalitní peelingy jsou také od Vichy, ale už za cenu 300 Kč i více :).

Pokud se vám nechce za peelingy utrácet, můžete si vyrobit vlastní doma.
Zkoušela jsem jenom ten první z těchto receptů:
 • Do misky dáme lžičku krému nebo trochu oleje (nejlépě dětský, ale může být i olivový či slunečnicový) a do toho zamícháme 1/2 lžičky kávy. Pořádně rozmícháme.
 • Jednu lžíci oleje smícháme se stejným množstvím medu a cukru (krystal).
 • Jedna lžíce tvarohu, čajová lžička medu a 3 lžíce cukru. To vše smícháme.
 • S polévkovou lžíci ovesných vloček smícháme s trochou jogurtu.
Jak se na pleť aplikuje?
Na navlhčenou pleť peeling masírujeme okolo tří minut. Poté obličej opláchneme vlažnou vodou. Nezapomeťe se po peelingu namazat krémem.

Dále existuje chemický a laserový peeling. Tyto peelingy však už nejsou tak levné jako ty mechanické.

Jaký je výsledek peelingu?
Po peelingu by měla být pleť hladší, neměly by jste mít ucpané póry a taky hrubou pokožku.

Rozhodně se nebojte to vyzkoušet, na zkoušku stačí si doma vyrobit nějaký jednoduchý a potom až uvažovat o koupi normálního z drogérie.:)


Řekněte "sbohem" lupům!

16. července 2011 v 19:49 Vlasy
Koho by tu a tam neotravovaly lupy, které obzvláště na brunetách dělá dojem zasněžené hlavy? Myslím, že hodně z nás.
Všude okolo nás slyšíme reklamy na zázračné šampóny, které nás mají lupů zbavit, ale většinou jen zmenší jejich počet, ale nezbaví.
"Úžasný" Head and shoulders mi na lupách jen přidal, takže jsem okamžitě házela do koše a už o této značce nikdy nechci slyšet, i když kolikrát mým kamarádkám pomáhal.
Z šampónů mi pomohl až z lékárny Klorane šampon s výtažkem z řeřichy (je ho 200ml - málo oproti jiným, ale používám ho jen když vidím zárodky lupů), navíc jsou po něm jemné vlasy, ale brzy mastné. Sem tam přimíchávím do běžného šamponu jako kůru. Stojí okolo 200 Kč, obvykle kupuji levnější, ale tehle mi za to stál. Mám ho už půl roku a stále mám více jak polovinu. Doporučuji :)

Dále existuje mnoho rad, ale určitě ne všechny fungují. Uvedu alespoň pár příkladů.
 • Pokud máte přímo šampon na lupy a nepomáhá, tak stačí do něj rozpusti Aspirin a měl by zabírat.
 • Březová voda. Stojí 30 Kč, takže pokud zkusíte a nebude fungovat, alespoň tolik neutrátíte.
 • Změnit stravování. Vyloučit sladké a smažené jídlo a naopak zvýšit příjem vitamínu B.
 • Po umytí vlasů si je opláchněte jedním litrem vody se šťávou z jednoho citrónu nebo taky nálevem z rozmarýnu.
 • Pokud jsi použila jiný šampon než na jaký si zvyklá, mohou ti naskočit lupy. Zkus opláchnout vlasy starým šamponem, pokud nezabere, sáhni po jiné možnosti.
Shodneme se asi všichni na tom, že lupy jsou zlo. Jsem ráda, že už jsem našla svůj šampón na ně a tedy si s nimi dokážu poradit. Většinou ale při každodenním mytí vlasů by měly do týdne zmizet. Takže hlavně žádný stres, existuje mnoho způsobů, jak už ty, co jsem uvedla, tak i jiné. Určitě vám v každé lékarně poradí. :)

Trápí vás často lupy? Jak si s nimi vždy poradíte?

Pěnový make-up Essence

15. července 2011 v 18:39 Make-up
Pěnový make-up od Essence jsem dostala od kamarádky na narozeniny. Vybrala mi docela tmavý odstín, takže ho nepoužívám jako make-up, ale jako stíny. Kdyby mi však sednul odstín, můžu říct, že je poměrně dobrý na to, za jakou cenu je (100 Kč).
Pokud ho nanáším na plet, tak jsem si všimla, že pokud nemám dobrou pleť, tak dělá škaredé šupinky, co by dělat neměl. Měl by se nanášet štětcem, ale prsty taky nic nezkazíte.
Ani po zafixování pudrem však nevydrží celý den, což je docela škoda, protože vytváří přirozený vzhled. Od kamarádky jsem si půjčila ten samý, akorát v odstínu Ivory.
Mám ten make-up s modrým víčkem, ale je srovnatelným s tím béžovým víčkem.
Co se make-upu týče, tak nevyměním svůj Affinitone ani za nic. :)
Na stránkách Essence o něm píší:
Jakmile dokončíš čištění tvé pleti, anti-bakteriální make-up ti zajistí krásnou a matnou pokožku bez ucpávání pórů. jemné složení s cleardem komplexem je snadné nanést a zakrýt pupínky, zároveň zabrání vzniku nových nedokonalostí. díky inovativnímu složení se zinkem má také uklidňující účinek a urychluje hojení pleti. dostupné v různých odstínech.
Takže za mě jako oční stíny dobrý, jinak jako make-up nevím, moc pěnové nemusím, ale vytváří poměrně hezký vzhled. Ale až jej vypotřebuji, tak jej vyhledávat nebudu.

Hubky na make-up

15. července 2011 v 17:29 Make-up
Pokud chcete vyzkoušet přirozenější vzhled při nošení make-upu, doporučuje se jej nanášet houbičkou. Doteď jsem to dělala normálně prstami, sem tam to nebylo úplně rovnoměrné, ale přišlo mi to normální. Kdysi jsem používala houbičky a teď se k nim chci alespoň na zkoušku zase vrátit. Přece jenom jsem změnila celý styl líčení a nelíčím se jako před rokem :).
Mnoha lidem co používají houbičky se zdá, že jim make-up rychle ubývá. Na to je malinká vychytávka, že před malováním se houbička namočí /pozor, nesmí z ní kapat ani při zmáčknutí!/ a potom by neměla tolik vsakovat make-up. Vždy si udělám tečky make-upem na obě líčka, bradu, trošku nad horní ret a na čelo (ne moc, ale zase ne málo, ať nemáte mezery). Poté vezmu namočenou houbičku a roztírám směrem dolu (s růstem chloupků).
Houbičky na make-up by měly být k dostání v každé drogerii, vím, že v Rossmann je mají, jednu za 35 Kč tuším. Potom tam mají ještě jiné balení, ale těch je tam šest, jsou ve tvaru malých trojúhelníčků, což mi příjde mal, stojí nějakých 50 Kč. :)
Každý má na hubky jiný názor. Já jsem zvyklá nanášet hlavně prsty, ale když mám čas, tak je použiji.
Taky je docela dobré, když hubkou nerozmazaváte make-up, ale jenom jej vklepáváte, udělá vám to jiný efekt než rozmazaváním. To samé při nanášení prsty :).

Holíte si ruce?

15. července 2011 v 16:29 Holení
MIlé dámy, napadlo mě docela zajímavé téma. A to, jestli si holíte ruce.
Já napíšu za sebe. Jelikož jsem bruneta, tak mám i tmavé chloupky na rukou a opravdu se mi nelíbí, když jsou delší. Proto jsem je asi dva roky zpátky začala holit. Udělám to tak jednou za dva měsíce, protože když je přejedu epilátorem, tak to hodně dlouho trvá, než mi zpátky narostou. Vůbec mi to nepříjde divné, ba naopak, když už mám mít krásné hladké nohy, tak proč ne ruce :).
A co vy, holíte si ruce? Jaký máte na to názor?

Kdy nanášet korektor?

15. července 2011 v 15:39 Korektor
Jestli si některá z vás někdy kladla otázku, jestli nanáše korektor dříve nebo až později než make-up, tak určitě nejste jediná. Když jsem projela mnoho diskuzí, kde se řešila právě tato věc. Ale všude byly rozdílné názory a tak jsem zkoušela, co je efektivnější. Když máte tuhý korektor, tak je podle mě lepší, když jej nanesete ještě pod make-up na nedostatky pleti. Když máte naopak tekutý, tak když jej nanesete před make-upem, tak jej enom rozetřete a efekt nikde. Když jej nanesete na make-up, tak je to podle mě správně, vypadá to naprosto přirozeně a pokud máte dobrý odstín, nic tím nezkazíte. U tekutého vždy volím o něco světlejší barvu než mám make-up. Nikdy se mi to nelíbí, když je stejná :).


Nejlepší kosmetika pro náctileté?

15. července 2011 v 14:29 Z jiného soudku
Ne každá dívka si může dovolit drahou dekorativní kosmetiku. Proto jsem vybrala tři nejlevnější a pojďme vybrat nejlepší.
Jako první bych se podívala na Miss sporty.
Asi dva roky zpátky bych na ni nedala dopustit a považovala jsem ji jako nejlepší značku :). Teď mi příjde, že je to vážně spíše jenom pro ty holky, které už se chtějí jen tak namalovat, aby se neřeklo a nerozumí tomu. Ale zase abych jim neškodila, používám od nich kalajovou tužku a příjde mi nejlepší. Řasenku jsem dostala na Vánoce (dokonce se mi nahromadily v dárcích dvě najednou), ale moc ji nepoužívám, slepuje mi řasy. Není ještě špatná řasenka, která bývá tuším růžová. Ale už jsem objevila úplně jinou, která mi vyhovuje. Dále jsem měla pudr "So mate", nebyl špatný za tu cenu.
Takže pro mě Miss sporty nevítězí, ale zůstanů věrná té tužce, která je levná a hodně dobrá :).

Jako druhou kosmetiku jsem vybrala NYC (NewYorkColor).
Tahle značka se objevila v drogérii Rossmann asi začátkem roku. Mám od nich pouze make-up, ten bych ale hodila rovnou někam do smetí, protože je to jako krém, skoro vůbec pleť nesjednotil a vůbec nekryje :). Ale slyšela jsem samou chválu na laky na nehty. Údajně vydrží dlouho. Už dlouhou dobu mě láka mozajkový pudr, takže uvidím, možná, že na tuhle značku změním názor. Ale zase je hodně cenově dostupný, takže budu zkoušet další výrobky, ale po tom make-upu to stále vidím jako vyhozené peníze :)

A poslední bych uvedla Essence.
V poslední době od nich zkouším různé zboží a docela i spokojenost. :) Asi zůstanu věrná Essence co se týče očí. Má úžasný pěnový make-up (akorát mám špatný odstín, takže používám jako oční stíny, protože je mi to líto vyhodit a jako stíny děla krásný dojem :)), dále veliký výběr řasenek, kromě voděodolné, která mi asi nesedla, tak si nestěžuji.
Oční linky jsou velmi hezké, ale vážně se špatně odličují, protože jsou voděodolné - ale až moc :D. Paletku, od které jsem hodně očekávala, tak taky nemají špatnou (čekala jsem ale, že to bude něco podobného jako od Oriflame).
Od Essence mám hodně ráda laky na nehty. Vždy když vidím tu škálu barev, tak mam chuť utrácet :)). A navíc se mi zdá, že věci dražší než stovku snad nemají :).

Ještě jsem uvažovala, že se vyjádřím ještě ke kosmetice S-he, ale z mé strany to nemá žádnou cenu, mám od nich jenom rtěnku, vůbec jsem nezkoušela testery a podobně, takže je zbytečné o ni psát :).
Za mě tedy rozhodně vyhrává Essence. Cenově velmi přijatelné, některé věci sice šmějdy, ale některé k nezaplacení :).


A jakou vy máte oblíbenou značku v nízké cenové oblasti? A jaký výrobek máte nejraději?

Korektor Rimmel Stay Matte

15. července 2011 v 13:29 Korektor
Pokud zvažujete nějaký korektor na akné, tak můžete pouvažovat o korektoru od Rimmel Stay Matte. Uprostřed má zelenou barvu, která má léčit a taky lépe kryje spolu s okolní pleťovou barvou. Je ve čtyřech barvách, 01 bych řekla, že je skoro bílá. Ale takvou jsem potřebovala, protože vždy volím korektor o dva odstíny světlejší než je moje pleť. Jsem normálně skoro bílá, takže by se mi hodil, jenže já koupila docela špatný odstín, ale i přesto můžu říct, že je dobrý, opravdu překryje.
Z té zelené barvy nemusíte mít vůbec strach, naopak je velmi dobrý.
Je v úzké tyčince, korektoru nalezneme asi dva centimetry o průměru 1 centimetr.
Stojí 99 Kč, já ho koupila v akci za 70 na zkoušku. Pokud budou mít ten první odstín, tak si ho určitě budu chtít znovu koupit. Mám odstín 020 Soft Ivory.
Odstíny jsou tedy následující:
010 Ivory
020 Sofr Ivory
030 Classic Beige
A byl tam ještě jeden, nejtmavší, bohužel si nepamatuji jaký. Až to zjístím, doplním :)
Na stránkách rimmelu se o něm můžete dočíst tohle:
Dvousložkový korektor v tyčince
 • dvojitý účinek - vnitřní zelené jádro pro péči o problematickou pleť a vnější barevná část pro překrytí problematických míst
 • obsahuje výtažky z okurky, bavlny, heřmánku a kyselinu salicylovou
Kyselina salicylová opravdu působí kladně na akné, takže tomu věřím, že může i léčit :).


Maybelline NY - Affinitone Make-up

14. července 2011 v 21:39 Make-up
Pro ty dívky, který neznají make-up Affinitone od známe značky Maybelline New York, bych jej chtěla představit blíže.
Dlouho jsem hledala nějaký dobrý make-up, který by mi sjednotil pleť, byl přirozený, má světlé odstíny a mnoho další podmínek jsem si kladla. Narazila jsem na něj přes doporučení kamarádky a za to bych ji teď líbala ruce. :) Seženete jej v každé drogerii, ať už v dávkovači nebo v tubě (mám oba, od každého jiný odstín, ale oba sednou na moji pleť). V dávkovači se cena pohybuje 250 Kč (já jej měla ve slevě za 200,- díky slevě padesáti korun, která byla ve Schlecker s podáním klubové karty) a v tubě stojí nějakých 180 (nevím to jistě), hodně bývá ve slevách, hlavně v Rossmann, tuším, že je ještě tento týden nebo byl minulý, každopádně byl :D.
V tubě mám odstín 02 "Light Porcelain" a v dávkovači je to odstín číslo 10 "Ivory".
Vážně vám sjednotí krásně pleť (dávám jej na pleť až po krému a bázi - bázi mám od Dermacol, kliknutím na odkaz se můžete podívat, jak vypadá (stále je na ni v Rossmannu akce :D) a zakryje s pomocí korektoru pupínky, kruhy pod očima, zarudnutí a podobně. Hlavní věcí pro mě je, že nevytváří masku. Takové make-upy letí rovnou do koše. :)

Na stránkách Maybellinu se o něm můžete dočíst tohle:
Proč si tento produkt zamilujete:
Make-up dokonale sjednocuje tón pleti, navíc je obohacený o vitamin E. Díky přídavku vitaminu E Affinitone hydratuje pleť a chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. S Affinitonem je snadné zvolit si krycí schopnost make-upu. Nanášení dalších vrstev je bezproblémové a neucpává póry. Make-up dokonale splyne s pletí, výsledný vzhled je dokonale přirozený.
Pro dosažení nejlepších výsledků:

Rovnoměrně aplikujte bříšky prstů na tvář.

Takže na svou cenovou kategorii výborný, jiný ani už vyhledávat nebudu.


Tato řada ještě nabízí korektor (myslím, že je hodně dobrý, stojí okolo stovky, nemám ho sice doma, ale jakmile bude v akci nebo budu mít více peněz tak si ho koupím, protože se mi zdá, že dost dobře kryje - tedy pokud testery v obchodech nelžou :D.....je nabízený ve dvou odstínech - natural [02] a taky sand [03], dají se s ním zakrývat kruhy pod očima, takže to je něco pro mě) a taky nabízí pudr (o něm si myslím, že je také dobrý, zkoušela jsem ho v obchodě a jednou mi ho půjčila kamarádka, poměrně hezky zmatnil, takže taky si jej koupím, taky obsahuje zrcátko a houbičku, no neberte to :D) a jako novinka se představila i tvářenka, nezkoušela jsem ji na testeru, ale řadě Affinitone věřím, takže může být také dobrá.
Myslím, že ohledně tváří u mě vítězí dekorativní kosmetika Maybelline New York.

Voděodolná, tekutá linka Essence

14. července 2011 v 18:09 Tužky na oči
Mám koupenou malou, voděodolnou tekutou tužku Essence (poslední dobou tuto značku zkoumám, má hodně dobré řasenky - dostupná v drogériích Rossmann). Hned nedočkavě jsem si vyzkoušela, jak maluje. Musím uznat, že na horní linku je pro mě perfektní, na spodní ji ani nedávám. Jenom je opravdu voděodolná, vždy jsem měla ve zvyku linku doupravit až potom, klidně přetahovat a podobně, ale s touto tužkou mi to nejde, protože nejde jen tak smýt.
Je za cenu 65 Kč ze zmíněné dekorativní kosmetiky Essence.
Na stránkách Essence se o ni můžeme dočíst tohle:
Je to konečně tady: voděodolné, tekuté oční linky od essence jsou odolné proti rozmazávání díky své dlouhotrvající formuli. pomocí tenkého štětečku je aplikace mnohem snažší.
Podle mě je dobrá, uvítala bych ale ještě malinko tenčí štěteček :) Za tu cenu však je to malý zázrak :)

Korektor Essence 3v1 forget it!

14. července 2011 v 17:29 Korektor
Dnes jsem koupila pro sebe nový korektor Essence 3v1 forget it!. Už když jsem jej kupovala, tak jsem nečekala žádnou slávu. Jaký zázrak by to mohlo udělt za 60 Kč, že ano? Doma jsem ze zvědavosti ihned vyzkoušela. Vskutku se žádný zázrak nestal, ale růžová část korektoru poměrně hezky zakryla kruhy pod očima. Ale ta zelená (nevím, jestli jsem barvoslepá, ale já vidím modrou) je něco pro mě otřesného. Má se používat na zarudnutí. Nanesla jsem slabou vrstvičku a simsala bim, z červené se stala modrá. Raději budu chodit s červenými flíčky než s modrými. Ani make-up s normálním, pleťovým korektorem nezměnila modrou za barvu obličeje. S tou hnědou ještě nemám zkušenost, má být na akné, příjde mi ale tmavý, tak uvidím.
Takže ve výsledku na kruhy není špatný, možná i na to zarudnutí nemusí být, akorát bych se s ním musela naučit pracovat.
Na stránkách Essence o něm píši tohle:
Barevná paleta, která dokonale skryje nedokonalosti pleti, působí proti zarudlým místům a zesvětluje tmavé kruhy. růžovou používej na tmavé kruhy, zelenou na zarudlá místa a béžovou na nedokonalosti pleti.
Takže za cenu 60ti Kč si nemám na co stěžovat :))) Zázrak to však naní :)

Štetce na pudr...

11. července 2011 v 15:09 Štětec
Dneska jsem si koupila štětec na pudr. Musela jsem, protože se mi ten starý "záhadně" ztratil. Proto mě taky napadnul námět na článek. V čem je vlastně horší levnější od toho dražšího?
Podle mě je to hlavně v kvalitě. Já jsem zkusila si koupit štětec za 60 Kč, což mi pro mé potřeby bohatě stačí. Ale taky vedle něj byla spousta dalších, většinou se pohybovaly okolo 200 Kč. Jeden rozdíl je patrný hned. Když projedete tím levným po tváři, je to úplně o něčem jiném než tím dražším. Ten druhý vás pohladí, zato ten první.....:). A taky z levnějšího vypadávají sem tam štětinky.
Ale jinak si myslím, že každé náctileté stačí takový levnější, který vám poslouží alespoň nějaký ten čas. Proto bych i u tohoto neuvažovala až tak o dražším, tedy alespon v mém případě. Hodně lidí si na ně stěžovali vždy, že pelichají, asi jsem výjimka.
Co si myslíte, je to zbytečné kupovat drahý?
/Štetec na obrázku stojí 519 Kč, ale je moc hezký :D/

Epilační strojek

10. července 2011 v 19:49 Holení
Epilační strojek. Pro některé lidi utrpení a něco, co se vážně nedá vydržet, pro jiné vysvobození od věčného kupování žiletek a pořezávání se. Já už jsem žiletku nepoužila na nohy asi rok. Sice je to někdy rychlejší volba, ale když použiju epilátor, tak mám na dva týdny pokoj od holení. Po týdnu a půl totiž začnou růst úplně slabounké chloupky, že už nejsou ani poznat, protože je to vážně jenom sem tam jeden. Jsem ráda, že jsem tu počáteční bolest vydržela, protože když jsem se s ním poprve snažila cele nohy epilovat, tak mi to trvalo celý jeden víkend, protože se to nedalo, vždy jen kousek a přestávka. Ale teď už mi to příjde jen takové malinké štipkání, což mi ani nepříjde. Na podpaží jsem to taky jednou zkoušela, ale přiskřipla jsem si kůži, takže zatím nemám ani chuť to zkoušet. Jednou se mi vyplatilo vyškubat si pinzetou chloupky v podpaží i s kořínkem a týden úplně hladké podpaží jsem měla.
Takže určitě zvažte koupi, protože to stojí za to.

Líčení = droga?

10. července 2011 v 17:59 Z jiného soudku
Možná, že je to přetažené za vlasy a kdyby místo drog bylo líčení, tak si svět může jen a jen výskat. Jenže i líčení je podle mě droga. Mnoho z mých kamarádek bez toho, aby byly namalované, nevyjde ani před barák. Je to něco, bez čeho denně nemůžete být. Proč? Nepřipadáte si hezká. Mě nedělá problém se nelíčit pár dnů, proto, když vidím, jak se baby čmárají kažýdou přestávku, tak mi to příjde už hodně blbé.
Tahle droga ale vyjde taky do peněz. Kdybych se měla každou hodinu přemalovávat, tak si každý měsíc (možná i méně) musím celou mou taštičku kupovat a to bych přišla velmi rychle na buben.
Možná ještě pochopím, když to má někdo jako zvláštní typ koníčku :D.......ale podle mě by mělo být malování jenom o tom, upravit nedokonalosti - sjednotit barvu pleti, upravit hezky oči a jít. A ne se patlat u zrcadla hodinu a půl a pak vypadat ještě hůře než předtím.
Co myslíte vy, je líčení droga?

Co pomáhá na černé tečky?

10. července 2011 v 17:39 Z jiného soudku
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte zkušenosti s nějakým přípravkem na odstranění černých teček. Poslední dobou jsem z nich nešťastná, tvoří se, i když se nemaluji. Stále je mačkám, ale přece jenom, kdyby na to bylo něco méně bolestivého a účinného, určitě bych si to koupila. Moje čelo bude za chvíli černé a né normální :D.
Dívala jsem se na internet a docela mě i zaujal Garnier PureActive peeling pro odstranění černých teček, stojí nějak 150 Kč, tak nevím, jestli to vůbec pomůže, tak se ptám, jestli s tím někdo nemáte i nějakou zkušenost...
Kdo máte na to nějaký "tajný" recept, tak šup sem s ním. Budu moc vděčná :)))