Leden 2011

Povánoční přibírání

8. ledna 2011 v 22:09
Já nevím co s tím holky pořád máte, ale v naší třídě je to k nevydržení. Ono si skoro každá dívka stěžuje, že přibrala nejméně tři kila za Vánoci a stěžuje si, že to musí shodit.  Mnohdy si říkám, že to na nich nejde ani vidět. A na těch plnoštíhlejších bych řekla, že taky ne. Ale u nich to chápu.
Dokonce mi není ani jasné, jak se musí každý přežírat :D Já jsem jedla poměrně hodně a nepřibrala jsem ke vší své smůle ani deko. Přitom bych potřebovala nějaké to kilo navíc, protože ze mě bude za chvíli velká špilka :-). Zkouším všechno, jím hodně sladké, knedlíky a prostě oběd si kolikrát přidávám, ale asi je to v genech, protože jsem za rok přibrala ani ne půl kila. Jsem zvědava, jak mi zase vynadá doktorka na preventivce. Už mě minule chtěla poslat do nějakých lázní nebo co to bylo, ale pak si říkala, že to není tak hrozné. Takže musím za necelé dva měsíce přibrat alespoň 5 kilo :D. Nemáte na to někdo nějaký "návod"?
(Poznámka: Holky co já bych za to přibíráni dala a vy se z toho div nezhroutíte :D )

Co by bylo, kdyby ........

8. ledna 2011 v 20:49
Je mi zatím pouho pouhých 15 let a proto se hodně zajímám o to, jak to vlastně bylo za těch komunistů a říkám si, co by bylo, kdybych se za jejich vlády narodila a teď v komunistické republice žila. Já osobně v tom nevidím až tolik "nesvobody", jak to vidí třeba moje mamka nebo taťka, ale je mi jasné, že někdo, kdo tu dobu vůbec nemůže soudit. Jen si říkám, co by bylo kdyby......
Našla jsem spoustů článků, že na tehdejší dobu byly věci doopravdy předražené a že třeba v přepočtené hodnotě stál například chléb 29,50 Kč (tehdy stál pouhých 2,60 Kčs). Jsou to ceny vypočtené z průměrů platů dnes a v dřívější době.
Jen si říkám, že kromě zatykání kritiků a cenzury, nedostatku zboží, které dnes je samozřejmostí, se žilo jako dnes. Přece bylo jaro, byl podzim, byly rodiny, životy, prostě nic tak životně potřebného nikdo nepostrádal. Navíc měl každý práci, což by dnešní době výrazně prospělo.
A když se zamyslíme, že by v roce 1989 nebyl převrat a stále by byl tento režim, jak bychom vůbec žili? Když jsem se na tohle jednou opatrně zeptala kamarádky, jenom na mě nechápavě civěla a ptala se mě, jestli jsem v pořádku. Jenže ano, jsem. Určitě mám raději demokracii, ale zase na druhou stranu, komunismus nemůžeme až tak odsuzovat dle mého názoru. Vždyť kdyby to lidem vadilo až tak moc, tak proč ta revoluce až zhruba po 40 let vlády komunistů?
Já jsem jenom zvědavá, jak to s tou naší pitomou politikou bude, až budu mít já děti. Jestli budou říkat si, jaké by to bylo, kdyby žili v demokratické republice, místo komunistické.
A ještě jedna věc, která mi není až tak jasná. Pokud se v té době volilo, tak proč ty komunisty ti lidé volili, když si na ně jenom stěžovali?
No nebudu už tady večer cpát další mé primitivní úvahy, které stejně nedávají moc smysl, ale musela jsem se vypsat, ať se pouze s mým názorem podělím.
Pozn.: Nejsem zastánkyně komunistů a nikdy snad nebudu. Ale taky nejsem jejich odpůrkyně. Kdybych jednou měla být třeba v politice, tak jedině za nějakou stranu, která by byla takovým neutrálem a měla skutečně pomoci lidem a ne dívat se jenom na to, jak si nahrabat prachy.
Ono to už ani nejde jako mladý být neinformovaný o současném stavu politiky, protože kdekoliv na nějakých publicistických servrech (hlavně myslím novinky.cz), které já poměrně ráda čtu, se píše neustále o tom, jak dělají politici blbosti a vymýšlí dlší a další nesmyslné reformy, které stejně nikoho nezajímají a když už, tak ne v kladném slova smyslu. Kdyby raději vážně dělali něco s tím dluhem. Místo toho jsou na větvi, že se zvýšila produktivnost státu. Co je komu potom.

Napsání tohoto článku mi dala inspiraci škola - konktrétně v očance. Tam jsme pouze ale srovnávali komunismus a demokracii.

Jak probíhal první týden 2011? Byl úspěšný nebo nikoliv?

8. ledna 2011 v 10:39
Tak dneska je to přesně týden, co se píše rok 2011. Já si vždycky říkám, že tak jak proběhne jak první den nového roku a zároveň celý následující týden, tak se mi bude dařit po celý zbytek rokou.
A jestli to takhle bude probíhat, tak bude ze mě vyhlášený šprt. Poslední dny jsem se začala opravdu učit a tento víkend jsem také nazvala jako "pracovní", kdy se nebudu jako pokaždé dívat na seriály, ale budu se vzkutku učit. Navíc počítám olympiádu, takže pojem volný čas mi nic neříká a jsem ráda, že jsem se vůbec od toho věčného přemýšlení a vytváření rovnic mužu dát šlofíka ve formě napsání tohoto článku.
Tenhle měsíc se bude dle mého názoru velmi táhnout. Už jenom z toho důvodu, že se budu vážně učit, protože to je taky moje novoroční přecevzetí a zatím se mi daří jej plnit. Navíc mi notebook usnadňuje práci v tom, že mě od normálního počíteče nevyhánějí rodiče, a proto si můžu psát testy a poté je vyplňovat a podobné úkony.
A jak hodnotíte tento týden vy? :)

Rady, jak se učit

7. ledna 2011 v 20:39 Škola
Zdravím vás takhle k večeru a předem se omlouvám, že teď - v pátek večer vytahuji něco tak nesmyslného, jako je škola. Ale tenhle článek chci napsat hlavně proto, ať si vezmete třeba inspiraci, jak změnit svůj styl učení. Po půl roce jsem se snažila učit tak, jak to vyhovovalo mě, ale většinou mi to nestačilo a důležité informace mi lítaly jedním uchem tam a druhým ven. Už jsem zde psala článek, ve kterém jsem se snažila napsat, jak se soustředit na to učivo, což je také hodně důležité. Věřím, že na to máte svou techniku, ale můžete se nechat inspirovat, pokud vam nestačí ten dosavadní způsob. Takže jako první napíšu způsob, jakým jsem se učila na celé opakování dějepisu za poslední půl rok a napsala jsem test na výbornou, proto tuto metodu budu častěji aplikovat :)

  1. Pročtěte si pořádně text, ale nesnažte se jej zapamatovat, pouze se snažte porozumět, o čem to přesně je.
  2. Pokud vám jsou některé fráze, slova, pojmy a podobně neznámé, tak si je vyhledejte právě po přečtení.
  3. Teď si to zase přečtěte tak, že budete už vážně všemu rozumět a po každé třetí větě si řekněte, o čem to vlastně bylo a jaké důležité pojmy se tam objevily (ty si zapište na papír).
  4. Pojmy z papíru si vyzkoušejte zpaměti říci, co znamenají bez pomocí studijního materiálu. Následovně však si to musíte kontrolovat.
  5. Znovu si čtěte text tak, že po větším tématu si to přeříkejte, ale nic se hlavně nenahrkávejte nazpaměť, protože se ztratíte v jednom slově a budete v háji. 
  6. Vedle těch vypsaných pojmů si vyzkoušejte přímo napsat, co nejvíce o nich víte. Zpaměti je to kolikrát jednodušší vyjádřit než písemně, i když se u toho můžete více zamyslet.
  7. Znovu si to přečtu a uvědomím si, co jsem vlastně nevěděla nebo v čem tápu.
  8. Tomuto bodu říkám rekapitulace. Zde si znovu přečtete učivo a znovu přeříkáváte do té doby, dokud to nebudete mít správně.
Chápu, že tato forma je pro někoho poněkud komplikovaná, ale opravdu se mi při učení těch nekonečných pojmů a dat v dějepisu vyplatila, protože jsem si zkoušela nějak jinak se učit. A takhle jsem to vyzkoušela a spojila a zároveň rozšířila normální mou metodu. Jde to různě obměňovat nebo některé body vypouštět, které nepovažujete za důležité.
Samozřejmě správný postup, jak se učit bych řekla, že ani neexistuje. Existují pouze rady, kterými se můžete pouze inspirovat a popřípadě vyzkoušet. Mě to pomohlo, ale nezaručuji se, že to pomůže i vám, protože každý jsme jiný.
Takže doufám, že budete mít i na pololetí hodně dobré známky a že se nezblázníte z těch věčných testů a zkoušení a uzavírání známek... :-)

Kopirování - není to nejlepší řešení

6. ledna 2011 v 19:50
Na tento článek jsem dostala před chvíéli inspiraci díky jednomu článku na blog.cz. Ale nebudu psát jako obvykle o tom, že to není dobré a podobně. Chtěla jsem se jenom vyjádřit k jedné věci, která mě poměrně mrzela.
V začátcích blogu jsem tady dala zkopirovaný návod na to, jak si udělat náromky přátelství, samozřejmě se zdrojem. Najednou ale asi před Vánocemi nebo během svátku, kdy mi dobře už nefungoval počítač a tudíž jsem se ani nemohla na něj podívat a nedej bože odepsat na nějaký článek ke komentářům nebo se k tomu zkrátka vyjádřit. Ale zpátky k tomu. Jedna dívka mi k tomu napsala, ať to okamžitě smažu, že kradu a podobné věci - už si to moc nepamatuji. Trochu mě zamrzelo i to, že to mohla podat nějak lépe. Ale popravdě ji chápu, já bych taky neskákala do stropu, kdybych našla na webu svoje články, ale rozhodně bych poprosila majitelku/majitele seriozněji. Je mi to prakticky jedno, ty články tady ani nechybí, můžete si je vyhledat normálně na webu.
Proto jsem se poučila i z toho, že nestačí přidat pořádný odkaz jako zdroj, ale nejlepší je nedavát takový článek na svůj blog vůbec.
Nejvíce mě tehdy mrzelo, že jsem nemohla se k tomu do komentářů ani vyjádřit a musela pro zachování blogu to tam smazat :). Takže jestli si dotyčná osoba ještě otevře někdy můj blog, i když bych nebyla třikrát z toho nadšená, ale chtěla bych se ji za to omluvit, pokud ji to až tak vadilo, protože to chápu :).
A teď moje otázka pro vás: Co by jste udělali, kdyby jste viděli na cizím blogu svůj člínek, avšak se zdrojem? Vadilo by vám to?

Věc názorů....

5. ledna 2011 v 19:40
Mnoho lidí se spolu nikdy neshodne. A já se tomu ani nedivím. Každý jsme totiž originál. Ale to jen tak na úvod, protože jsem chtěla se vyjádřit k jednomu článku, který asi před půl rokem vyšel na ona.dnes a jmenuje se "Šest chyb, kterými zaručeně všechny nápadníky odeženete". Už z názvu mě překvapuje slovo "zaručeně". Jak může si být někdo tak jistý? Vždyť každý je jiný. Ale ve své podstatě článek není až takový nesmysl, ale s tímto od PHDR. Jitky Douchové vážně nesouhlasím.
"Přestože k tomu, aby muž nahodil udičku, potřebuje někde vzadu cítit od ženy jistý zájem, nadmíru snadný úlovek jej vyděsí a odpudí,"
(zdroj citace: ona.idnes.cz)

Myslím si totiž, že i když jsou třeba muži vážně lovci, tak někdo, kdo je už unavený stálým "lovením", tak uvítá ženu, která mu dá jasně najevo, že o něj stojí a že má o něj zájem. Ale to je zase čistě jen můj názor a určitě by se našel alespoň jeden člověk, který by se mi to snažil vyvrátit.
Mnohdy mě ale takové výměny názory vskutku štvou, protože je to pokaždé tak, že si člověk chce za každou cenu dokázat, že je to právě on, kdo má pravdu, a potom mi příjde až přehnané se radovat nad tím, že on jakoby v této "přestřelce" vyhrál.
Jestli se ptáte, proč opravdu o takovémto nesmyslném tématu píšu, tak je to právě kvůli mému otci, protože s ním poslední dobou máš až přehnaně často tyto výměny názorů a to jednoduše proto, že on žije dávno ještě v minulém tisiciletí. Jenže pořád nevím, jak vysvětlit, že už nežijeme v devadesátých letech, ale v desátých dalšího století.
Doufám, že se rok 2011 vydaří - tedy vlastně musí se vydařit! 2010 moc nestál za nic, takže se to vše napraví a konečně bude lépe :-) Tedy tohle se snažím sama sobě nalhat už od soboty, ale marně. Začátek roku se mi nějak nelíbí, ale co nadělat :) Život si bohužel sami řádkujeme, jenže to moje je řádkování je podivné, protože já sama sebe nechápu. Přitom bych teď měla být šťastná, ale nejsem.
Přeji krásný zbytek večera :)

Písemkové období

4. ledna 2011 v 19:59 Škola
Jednu věc nebo spíše objekt, který nikdy nepochopím, alespoň ne do té doby, dokud si to nevyzkouším na vlastní kůži, je škola. Každý nás teď straší tím, že je pololetí a uzavíračka známek, ale podle mě by to mělo být tak trochu jedno. Člověk se má učit přece po celé pololetí a to by mělo stačit a abychom se stačili naučit na tři předměty denně, ze kterých si máme údajně ještě zlepšit momentální známku, si zbytečně ještě zhorším průměr, protože tři a více písemek je pro mě neskutečně hodně na to, abych se to naučila tak, abych si opravdu tu známku vylepšila. Jenže učitelům je to jedno. Asi proto, že nás jako třídu většinou nemají rádi. Většinou však jsou nevinní právě těmi viníky a oni si jenom mohou nechat úsměv na tváři.
Teď uvažuji o tom, že ta kopa článků, které tady mám by se mohla ponechat a tento blog bych jakoby uzavřela a přidávala bych tady opravdu jen to, co k tomu by patřilo. To znamená bez mých osobních článků. Byl by to pro mě takový deníček a myslím, že to tady zkrátka nepatří. Ale zase na druhou stranu - jeden blog je pro mě ještě přijatelný, ale dva blogy nevím, jestli bych zvládla řídit. Ještě si to promyslím :-)
Jinak po písemkách budu mít snad více času a proto budu tady i více a zaúkoluji se tak, že to tady bude lítat články :D. Ale teď doopravdy. Kdysi mě bavilo tady přidávat jeden článek za druhým a pozorovat, jak se k tomu vyjadřujete. Jenže kdž se podívám nazpět, tak kvalitních článků, které jsem napsala, je tady opravdu minimum, což mě opravdu mrzí. Nechci tady psát sice slohovky, protože vím, že ty nikoho vážně nezajímají a většina lidi to nečte, ale poslední dobou mi to nedá a napišu si dlouhý článeček, ve kterém shrnu vše, co se za poslední dobu stalo či nestalo :).
Já přeji každému, kdo sem tam čte můj blog, ať to psychicky zvládne to učení a nevzdá to, zvláště ti, co se chystají dělat přijimací zkoušky, protože na to vysvědčení je brán taky ohled a přidá vám nějaké body k dobru. Já jsem teď jenom ráda, že přijimačky mám už dávno za sebou :-)
Jen taková malinká poznámka - odpustě mi teď pravopisné chyby, 1) mám novou klávesnici a na té se mi špatně píše a 2) nějak nemám náladu hledat ve slovnících, jestli se to slovo takhle doopravdy píše :D
Takže krásný zbytek dneška a zase se někdy ozvu :-)

Internet je doopravdy důležitý, ale poznáte to až tehdy, když jej nemáte

2. ledna 2011 v 13:59 Internet
Vánoce byly vskutku krásné, Silvestr ještě lepší a svátky jedním slovem, které sice nesnáším, ale napíšu jej "BOMBA". Abych řekla pravdu, přímo Štědrý večer nestál za nic, ale ten čas potom, kdy jsem dostala hlavní dárek to bylo něco. Ale teď k tomu, co jsem chtěla doopravdy napsat - o svátcích napíšu někdy příští týden.
Jako hlavní dárek k Vánocům jsem dostala notebook. Tedy vlastně koupila jsem si je za peníze, které jsem dostala a které mi později rodiče přidali. A tak jsem se rozhodla, že na tom hlavním počítači udělam pořádek po sobě. Jenže to moji mámě nestačilo a řekla, ať to přeinstaluji na windows 7. Tak já to udělala, všechno bylo v pořádku a normálně všechno i šlo. Jenže další problém - mamce se to zase nelíbilo a tak že to mám hodit zpátky na vistu :-). Nějak se to uprostřed instalace pojebalo, když to řeknu tak normálně, tak se to prostě zaseklo a přestalo to jít. Potom jsem už musela jít, ale ani ve snu mě nenapadlo, že to zase rodiče vloží to cd ještě jednou a pak zase a nakonec byl v počítači takový "brajgl",. protože tam byla stále ta sedmička a třikrát nainstalovaná vista, která stejně nefungovala :D. Tak jsme to hodili bratránkovi, protože má vystudované vše ohledně počítačů :D (nevím jak se tomu říká, ale to je jedno). Takže až teď nám jej donesli a než jsem všechno nainstalovala, dokonce ani anivirák stále nemám, což mě štve, ale co nadělám. Musím si jej někde sehnat :-).
Dále se snažím tento počítač zprovoznit, dát do původního stavu, ať tu našim nic nechybí a ať já se v klidu mohu potom přestěhovat na můj noťas. Zítra nám tady příjdou z UPC připojit wifi, tak už tam konečně budu mít internet. Akorát jsem se zařekla, že pro dobro lidstva a tedy hlavně pro mé zdraví tam nebudu nic stahovat, ale vždycky si to přenesu přes flashku z hlavního do mého notebooku. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.
Jinak jsem tedy neměla už od středy večer internet a stále více jsem si uvědomovala, jak mi chybí. Nemohla jsem se kdykoliv podívat na svoje online seriály a ani na ty, které jsem si stáhla, nemohla jsem se ani podívat, co se třeba děje na facebooku, musela jsem utrácet svůj kredit (vlastně paušál) na Silvestra, protože jsem nemohla na t-zones, ani jsem vlastně neměla žádnou originální básničku, ale tak to zase tak nevadilo, nemohla jsem si pokecat s mými přáteli ať už právě přes ten facebook nebo přes icq nebo přes skype. Prostě se to všechno sesypalo zrovna, když jsem to nejvíce nečekala - ať žijou zákony schválnosti.
Od středy jsem se teda učila ovládat noťas, kde mám originálku win 7 na který nejsem zvyklá a příjde mi všechno úplně jiné, ale je to síla zvyku. Touchpad......to jsem se naučila za chvíli, ale stále mě to jakoby otravuje, takže jsem si koupila myš :D Navíc tady ta vista, tedy náš stolní počítač je prostě úplně prázdný a já si ani za nic nemůžu vzpomenou, co musím ještě stáhnout, co jsem totiž měla na něm, než jsem ho pokazila. Takže pokud mi někdo doporučíte nějaké programy, které potřebuji, abych s tím neměla problémy, tak bych byla vděčná. Zatím tady mám jenom prohlížeče internetové, icq, skype, zkušební verzi norton 360 (alespoň nějaká dočasná ochrana) a to, co už bylo normálně k windows vista. Takže určitě budu potřebovat microsoft office alespon 2007 i když bych už chtěla 2010,d ále Adobe reader a dále mě nic nenapadá.