Říjen 2010

Samoobslužné pokladny - budoucnost pro obchody?

30. října 2010 v 13:39
Musím přiznat, že jako malá jsem si ráda hrala na prodavačku a vždycky chtěla vyzkoušet, jaké to je, když přejíždím tím kódem přes pokladnu. Jelikož bydlím kousek od Tesca, tak tam chodím často i nakopuvat (samozřejmě i proto, že maminka si musela zařídit tu pitomou kartu Club card, kde budu mít potom slevu 1% na nákup a nutně tím musím platit, aby měla bodíky :D). A asi měsíc nazpět jsem si všimla té samobslužné pokladny. Jelikož tam nikdo nebyl (asi se toho každý bojí), tak jsem to vyzkoušela. Musím říct, že je to vážně rychlejší, než normálně. Jenže když jsme dělali velký nákup, tak je to opravdu lepší vyložit na pás. Samoobslužnou pokladnu tedy využívám jenom tehdy, když mám pár věcí. Ale jednoho bych se i bála. Co když za takový deset let už nikde nebudou běžně sedět prodavačky, ale jenom asistentky, které nám sem tam poradí, jak s čím máme pípnout. Jak už jsem říkala, pro malé nákupy mi to nevadí, ale u těch větších bych se asi zbláznila než bych projela tím čárovým kódem a rychle ještě odkládala do té zóny, kde to musí být, aby mě to pustilo dál. Zprvu jsem byla i překvapena, protože jsem asi pět minut zkoumala, kde se platí drobnýma :D...Ale na to si člověk určitě zvykne.
Co myslíte vy, jsou dobré tyto pokladny?
Jsou podle vás rychlejší nebo jen zdržují?

                                                              http://www.itesco.cz/uploads/images/261-samoobsluzna-pokladna.jpg

Není to o tom, že by mě to už nebavilo

23. října 2010 v 21:59
Po delší době zase něco píšu. Ono teď na to není vážně vůbec čas. Ale není to o tom, že bych si ten "time" na ten blog neudělala, ale spíše se mi nechce. Vůbec není pravda, že by mě blog nudil, ale nechci u něj trávit celé dny jako minulý měsíc :). Já jsem raději, když si udělám čas na něco smysluplnějšího a určitě chci zde něco přispívat. To znamená, že blog neruším a už vůbec neprodávám :D (včera jsem četla na nějakém blogu, že jej prodá za 500 Kč, přitom jej měl majitel jenom dva dny, tak to mě docela pobavilo). Já bych i řekla, že zde budu přispívat spíše pořádné články, než krátké, ať tu máte někdy nějaké počteníčko :) Takže nebojte, nejsem pryč z blogu, jenom tomu nechci věnovat až moc času :D

Kde bych mohla stáhnout London taxi rush hour?

20. října 2010 v 18:59 Internet
Hádám, že mi asi nikdo s tímto jen tak neporadí. Ale chci se zkráceně zeptat, jestli by jste náhodou nevěděli, kde stáhnu PLNOU hru Londo taxi rush hour? Víte, já jsem takové nemehlo, že když zadám ten název do vyhledávače Googlu, tak čekám, že mi to tam samo naskočí. Jenže ono ni :D. Takže pokud by jste se o to alespoň pokusili to najít, tak bych byla tak vděčná, že si to nedovedete představit :). Už nějaký ten čas pařím demo, ale chtěla bych si vyzkoušet full hru :). Takže všechny milé a hodné duše, smilujte se a vyzkoušejte mi pomoci to najít! :) Už to hledám snad hodinu a nemůžu najít. Může to být samozřejmě i torrent.

                              


Má učitel právo známkovat chyby mimo češtinu?

19. října 2010 v 15:09 Škola
Právě jsem se vrátila ze školy naštvaná, že to více ani nejde. Jako mě nejde ani o tu známku, kterou jsem dostala, ale spíše o to, že se to špatně zlepšuje, když chci mít dobré známky na pololetí. Takže vám popíšu, co mám přesně na mysli. Dneska jsme měli dostat známku z biologie - z písemky, kterou jsme psali asi dva týdny zpátky. Já jsem věděla, že tam mám asi dvě chyby z 8 otázek a tak jsem počítala s dvojkou. Jinak jsem věděla, že to mám dobře. Při rozdávání jsem zjístila, že jsem dostala trojku. Tak jsem si říkala, co jsem tam měla ještě špatně. A ejhle. Ve slově "eukaryotická buňka" jsem měla malé "i" (eukariotická buňka). Všude mi to profesor poškrtal a za tohle mi srazil z každé otázky 1/4 bodu. No a když jsem to sečetla, zjístila jsem, že mi srazil celé 2 body. S takovou bych mohla mít 2 nebo i možná jedničku. A dokonce to bylo učivo, které oni brali, když jsem byla nemocná. Můžu snad za to, že  to i kamarádka napsala do sešitu sobě špatně a když jsem to opisovala, tak jsem to logicky taky napsala blbě, když to byl pro mě nový pojem. Vezměte si navíc, že mi pokaždé dal čtvrt bodů stále za to samé slovo. Kdyby jednou, tak nemeknu ani půl slova, ale tohle mi příjde od něj hloupé. Takže se chci zeptat, co myslíte, má právo učitel známkovat pravopisné chyby, když to není zrovna v předmětu český jazyk?

A co takhle posunout život o kapitolu dál

16. října 2010 v 21:19
Nějak si začínám uvědomovat, že můj život je čistě prakticky nudný. Je to hlavně o škole a v pracovní dny modlením se jen aby už byl pátek ( a to prosím pěkně nejsem ani věřící, ale takové okolnosti mě vždycky donutí :D). Možná by bylo fajn udělat zásadní krok, který by můj zcela znuděný život posunul o nějakou tu sféru, kdy bych měla i pro co říkejme tomu žít. Na kluky třeba ale nemám teď ani náladu a kamarádky si nové nehledám. Na žádné kroužky není čas, hudebku nestíhám. O víkendech už myslím na to, jak hodně toho budu v neděli mít, kdy se budu učit atak se začínám vyučovat už i v sobotu. Takže zvažuji nějaký hezký krok, ve kterém bych život posunula o nějakou tu pomyslnou kapitolu dále. Možná to zní divně, ale je to tak :).

Otevřená kniha

2012 - konec světa

16. října 2010 v 20:59 Filmy
Takže jsem si pro zbytek krásného večera stáhla film 2012, protože mi jej hodně lidí doporučovalo. A ohledně toho, jestli si já myslím, že bude už vážně v tom roce konec světa, tak podle mě to určitě pravda není. Mayský kalendář sice tímto datem končí, ale já bych to jenom tipovala maximálně na nějaké povodně, huriány a podobně, protože ty si mnohdy našimi životy zahrávají. Nebo bychom mohli ztratit něco na čem jsme závislí - například elektřinu, i když to si nedokážu představit jak by to mohlo z ničeho nic vymizet. Ostatně jsem na film zvědavá a 21. prosince 2012 přežiju! :)

                                      

Psát si na svůj blog komentáře sama? Ubohost

16. října 2010 v 8:49
Pokaždé, když vidím třeba nějaký blog v začátcích, tak mě i mnohdy překvapila malá návštěvnost, ale u jednoho článků snad třicet komentářů. Tak jsem si říkala, tedy do chvíle, než jsem článek otevřela, že je to nějaké "Chatování" u jednoho článku. Jenže tam bylo pokaždé pod jinou přezdívkou ohlasné komenty se slovy: Máš to tady úžasné.....seš perfektní........ohhh super! :)............no to už mi bylo divné, že při prvním dnu blogování, kdy měla ta holka snad 5 návštěvníků a pátá jsem byla zřejmě já, tak že by měla tolik komentů. No to víte, že jsem na to postupně poklikala a simsala bim kdo mi nevyjel? Ona. Takže všechnos i to sama načmárala. Nechápu proč. Já bych nic takového nepsala. Zásadně píšu do komentářů jenom tehdy, když se chci k nějakému jinému komentáři vyjádřit. Ale což. Když ji to dělá radost, ostatně je to její věc. Podle mě je to sice ubohé, ale co nadělám. Co myslíte vy, je to dobré si sama sobě psát komentáře pokaždé pod jinou přezdívkou?

Kéž by ten den měl o tři hodinky více :)

13. října 2010 v 20:59
Přes týden mám pokaždé přehnaně nabitý program. Já jsem ráda, že se sem tam dostanu na počítač. Vždyť ten den je naprosto nesnesitelný - tedy ne pokaždé, ale mnohdy ano. Vezměte si, že abych všechno stíhala ve škole, tak bych měla sotva příjdu domů si nachystat do školy, napsat úkoly, zopakovat si vše, co jsme dělali a potom se ještě učit na tři písemky. Dneska jsem se až doteď učila a výsledek? Houby vím. Přitom jsem se na to plně soustředila a vím možná co jsou to lipidy. Chtělo by to delší den, ať mám taky během školy nějaký ten relax :) Volných dnů se moc nenajde. Stěžovat si nemůžu - gympl byla moje volba, ale minulý rok to tam bylo daleko lepší. Vždy mě drží nad vodou vidina, že bude víkend. Jenže zase, v pátek příjdu, jdu do hudebky, v sobotu někam zajdu s kamarádkama či strávím chvilku takové té domácí pohody a neděla je zase hrozná. Každý den jsem prostě už i bez nálady, nevyspalá. Chtělo by to volno! :D Hodně volna! :)

                                                                  
Omalovánky, hodiny a hodinky

Statusy na facebooku mě už dorážejí! :)

11. října 2010 v 17:29 Internet
Nechápu to a myslím, že nikdy ani nepochopím. A narovinu? Ani pochopit nechci! :) Napsat smysluplný status, který by třeba všechny pobavil, tak to myslím, že ani nejde. Ale psát tam takové nesmysly denně, to mi vážně hlava nebere. Já asi před půl rokem ještě sem tam dala tam nějaký ten status, ale většinou to bylo něco, co mělo hlavu a patu. Dokonce jsem jednu chvíli uvažovala o úplném zrušení účtu, ale pak jsem si to rozmyslela. Překvapovaly mě statusy typu: Mám to ráda ve skříni a podobně, dokud mi to kámoška neposlala do chatu, kdy jsem měla uvést, kde odkládám kabelku. Jenže já tento typ statu vážně nemám ráda. Můj příspěvek by pak musel být takový: Mám to ráda na stole. To mi příjde však úchylné. A víte, že tohle mělo být na šíření informací o rakovině? Nějak mi to sice nedává souvislost, ale nevadí :-)


Jaký typ blogů máte rádi?

11. října 2010 v 16:59
Dneska nemám toho moc na práci a tak zase bloguji :). A tak jsem si říkala, jaké blogy já ráda čtu. Jednodušší by byly vyjmenovat atkové, které nemám ráda. Ale nebudu je teď jmenovat, abych nezranila některé dušičky mladých slečen :). Já asi upřednostňuji takové, u kterých se vážně můžu něco dozvědět nebo si něco odtamtud "odnést". Je to něco třeba ze života normálních lidí - takové ty deníčky, ale jenom ty, které nejsou vyloženě psány stylem: "Ahoj, no tak dnesky to byl alle marááááás, už nwm co napsat, tak ČAU :-*" .... mi tam nehorázně pokaždé vadí, že napíšou, že "neví co napsat". Říkám si, proč vůbec píšou článek, když ani neví, co napsat :). Nemyslim to špatně, ale vadí mi to. Nebo mám ještě ráda blogy pro holky, který je hezky a poctivě propracován a není to nějaký ten puberťákovský styl. A jaký typ blogu máte rádi vy? Nebo jaký upředostňujete? Ptám se i proto, abych zjístila, jestli jsem divná, že mi nehorázně vadí jeden typ blogu, který nechci teď v tomto článků říkat.

blog

Pamatujete reality show Vyvolení?

11. října 2010 v 16:49 Filmy
Teď při procházení videí na youtube jsem si vzpoměla na jednu reality show, která byla na tv Prima. Tehdy ta úplně první mě hodně bavila. Tehdy tam byl Vladko, Regina a podobní jedinci, kteří to jen zpestřili. Ale potom ty ostatní dvě řady, to už byla jenom touha vyděl peníze od nás, diváků. Já vím, že vždycky jsme se snažili napodobovat ve škole tu Terezu Pergnerovou a hráli jsme si, že jsme ti vyvolení :D. No jo, zlaté časy. Myslím, že se Nova chtěla rychle "opičit" a tak vymyslela ten propadák Big brother, na který se nikdo nedíval :) Tak tady máte jedno video, ať si osvěžíte paměť :)


Vyjde láska přes internet?

11. října 2010 v 16:39 Internet
Jak je to krásné se culit nad těmi písmenky, co vám píše někdo za dalším počítačem třeba právě opačného pohlaví. Ale jak už hodně lidí píše pořád dokola, že  to nemusí dopadnout dobře, tak si myslím, že je dobré na to stále upozorňovat. Já, když jsem byla o něco mladší, taky jsem si myslela, že by to mohlo vyjít, ale nakonec se z toho vyklubal člověk, kterého jsem znala a o kterém jsem si kdysi myslela, že je to naprostý hlupák a najednou jsem ho viděla v jiném světle. Milý, hodný, vtipný, pozorný. Ale stejně jsme doteď jenom kamarádi :). Ale tohle byl případ, kdy jsme se alespoň potkali. Jenže moje nejlepší kamarádka v životě neviděla kluka, se kterým pdajně chodí přes internet. Já jsem se jí mockrát ptala na to, co z toho opravdu má. Jenže nikdy nedokázala odpovědět. Ale popravdě to není ani moje věc, tak jsem ji raději ani neřekla, co si o tom celém myslím, protože jsem ji nechtěla nějak urazit.  Myslíte si, že má vůbec takovýto případ smysl?Kdy je vypalování dvd trestné?

11. října 2010 v 16:29 Filmy
Já se v tom sice moc nevyznám, ale když si něco vypaluji na dvd, ani mě nikdy nezajímalo, jestli je to trestné nebo ne. Zdá se mi, že do té doby, dokud to dvd nešíříte dále třeba za peníze, tak to ještě není nic trestného. Já se v tom vůbec nevyznám, takto jsem to pochopila ze článků, které jsem dneska četla, protože mě to zarazilo, když jsem to dneska někde slyšela. Takže se chci zeptat, kdy je vypalování třeba filmů trestné? V momentě, kdy to na tom dvd budu mít i já nebo jen tehdy, když to šířím? :)

dvd sized disk images

Neznáte dobrý anglický chat?

11. října 2010 v 16:19 Škola
Já mám hodně poslední dobou ráda angličtinu. Jenže ji pořád nemůžu pořádně řekněme uplatnit. Povídat si někdy s mými kamarádkami přes skype nebo icq anglicky je taky dobré, ale štve mě to jejich věčné "ehmmmmmm" a potom se začnou smát. Já taky nejsem mistr světa na tohle, ale když už bych si tu ajinu měla cvičit, tak s někým, kdo ji docela i umí. Takže jsem se chtěla zeptat, jestli neznáte nějakou dobrou stránku, na které bych mohla najít nějaký anglický chat, na kterém by bylo však hodně lidí, abych si měla z čeho vybírat? :D.
               
chat

Blog je nějaký divný :D

9. října 2010 v 21:39
Já nevím proč, ale pokaždé si všímám jedné takové blbosti, která mě však zajímá. Nevíte, proč se mi vždycky objeví sem tam, že mám třeba 2 nové komentáře, přitom tam je jich nových třeba pět a pořád dokolečka. Možná nevíte, co myslím, ale tohle mě nějak mate :) Nevíte co s tím když tak nebo proč to tak dělá?

Nevíte, jak se náhodou dělají kouzelnické triky? :D

9. října 2010 v 21:19
Teď tady máme v obýváku zapnutou Talentmanii a zrovna tam byl nějaký kouzelník a prostě ty triky mi hlava nebere. Mě by třeba zajímalo, kde se berou takové myslím, že to jsou hrdličky a vždycky nevím, kde se najednou vezmou :D Jenom je škoda, že to žádný kouzelník nechce vyzradit své kouzlo, protože bych to ráda věděla. Nevíte jak se dělá nějaké to kouzlo? :D

Jak na návštěvnost? :-)

9. října 2010 v 20:39
Možná jste čekali, když jste otevřeli tento článek, že to bude zase takový ten "fake", že když na něj klikněte, tak je najednou stránka nenalezená. Jak záhadné co? :D Ale tak blog (tento) nemám moc dlouho, ale i přesto jsem docela dost zkušená blogerka, protože můj první blog byl v úplných začátcích samotného blogu.cz a nebyl rok, kdy jsem blog neměla. Jediné, co jsem se nikdy nenaučila, bylo to, že neumím si udělat svůj vlastní design. A popravdě? Už mě to nějak netáhne.
Takže tady máte pár bodů mým pohledem:
  • Vymysli nějaké zajímavé téma blogu. Hodně lidí má blogy o celebritách, zvířatech, musím přiznat, že i o módě, líčení. Pokud dokážeš to, že budeš mít naprosto výjimečný blog, tak určitě se budou lidé vracet
  • Přidávej zdroje. Já osobně nesnáším, když někdo někomu napíše pod článek, jak je dobrý, že ten článek napsal a podobně a přitom jsem ho při zadání do vyhledavače našla na nějakém oficiálním serveru. Vždy mám sto chutí toho autora přinutit k tomu, ale zdroj přidal. Musíte uznat, že je to potom nefér k tomu samotnému autorovi.
  • Chce to obrázky. Hodně lidí má radši, když čte článek a vidí ten obrázek, kterým se může inspirovat. Samozřejmě, že pokud to nebude tvůj obrázek, tak přidej zdroj.
  • Piš témata týdne. Ono si toho někdy člověk všimne a hodně lidí přišlo na můj blog právě díky tomu. Ale teď už moc tyto články nepíšu a je to i kvůli tomu, že mi nepříjdou až tak zajímavá témata, na které bych vyplodila něco smysluplného.
  • Komentuj ostatním články. Hodně lidí se podívá na blog, když mu nenapíšete reklamu, ale třeba pochválíte nebo se zapojíte do diskuze k nějakému článku.
  • Nedávej ostatním na blogy reklamy. Spoustu blogerů to jenom obtěžuje a potom určitě nebudeš mít velkou návštěvnost. To už je podle mě dávno v pase. Možná i ty bleskovky už nejsou nejlepší magnet pro čtenáře.
  • Já nemám ráda příliš dlouhé články, ale taky ne moc krátké články. Takže by byl možná nejlšpí ten střed.
  • Nepište tím puberťakovským stylem: DneSKlA sHeM sI moCInQy UzHIla! Já bych takové lidi rozmačkala na kousky :D
  • Teď zastávám názor, že jeden až deset článků budu dávat za den max. Více už vážně ne jako před měsícem. Ono to potom více lidí si přečte, protože třeba vašim pravidelným návštěvníkům se to nebude chtít číst od prvního po padesátý :D
  • A na závěr bych vás chtěla poprosit, ať nepíšete tkaové ty články, které během sekundy smažete a pak lidi tam chudáci klikají a vy z toho máte jenom to potěšení, že máte o jedno kliknutí navíc.
Myslím, že jsem nic nového nenapsala, ale tohle je můj pohled na blogy, lépe řečeno, co mi vyhovuje a co ne. Možná se mnou budete souhlasit, je to spíše věc názoru.

Mám ráda tyto volby, ale jenom kvůli.....

9. října 2010 v 19:59
Možná jste zaregistrovali, že jsou volby na radnici. Já bych si toho nikdy nevšimla, jenže v našem městě je to jako pěst na oko. Všude samé plakáty, domů nám neustále chodí letáčky s nadpisem "Volte nás!" a to nejhlavnější je asi to, že jsou takové "stánky" na náměstí a tam každý propaguje to svoje. Ale tohle já mám právě nejradši. Vždycky si dojdeme pro ty balónky s héliem a pak mluvíme jako cvoci :). To je holt zábava loňských bažantů - letošních druháků! :D Možná z toho jednou vyrosteme, ale pokaždé, když nám třeba odmítnou dát balonek, tak mě to naštve :) Máte rádi tyhle volební reklamy? :)

Neznáte dobrý film?

9. října 2010 v 17:59 Filmy
Docela se teď nudím, ale nechci všechen čas trávit u počítače. Hledala jsem všemožně nějaké filmy, ale nic se mi moc nezamlouvalo. Minulý týden jsem viděla film Šestnáctiletá matka a musím říct, že tenhle byl jeden z těch dobrý, co jsem kdy zhléhla. Ale teď jsem naprosto bezradná. Takže jestli znáte nějaký dobrý film, šup sem s ním! :) Upřednostňuji komedie, horory a vlastně dramata.

Chtěla bych si někdy pokecat s někým neznámým

9. října 2010 v 17:39
Poslední dobou mám chuŤ pokecat si klidně i přes to icq s někým, koho neznám a nikdy se s ním neuvidím. Je to podle mě lepší se někomu takhle vyzpovídávat a podobně, ale říkám si, kde takové lidi nabrat. Ono to určitě není hračka najít někoho, s kým budu naladěná na stejnou notu, ale třeba kamarádku přes net mám a docela si rozumíme, i přes to, že obě víme, že se nikdy nesetkáme. Máte své internetové přátele?