Červenec 2010

Lakování nehtů

31. července 2010 v 21:41 Nehty
Když si chceš krásně nalakovat nehty, dbej na to, ať máš všechno rovnoměrně. Hlavně měj pořádně odlakované nehty (bez odlakovače si nehty bužeš odlakovat takto). Jinak budeš mít škaredě nalakované nehty. Pokud to máš hotovo, vezmi nějakou vodičku nebo vatu a snaž se nehty pěkně vyhladit. A až potom nanášej lak :D.

Krátké nehty přitahují špínu

31. července 2010 v 21:34 Nehty
Všímáte si toho, že když máte kratičké nehty nebo okousané (teď už si můžu dovolit říct fuj) přitahují za vaše nehty docela škaredou špínu. A můj recept na to zní: No tak někomu prostě stačí si pravidelně ruce umývat, nebo si vezmi takové "dlubátko" které si můžeš koupit v lepší manikúře....je o něco lepší :-)

Jak si odlakovat nehty bez odlakovače...

31. července 2010 v 21:09 Nehty
Určitě se ti stane, že ti doma odjde odlakovač a ty potřebuješ upravit úplně do jiné barvy své nehty. Mám pro tebe radu. Vezmi si lavor nebo jednoduše namoč ruce do umývadla a nechej je tam takových 5-10 minut, dokud nebudeš mít nehtý měkčí. Až to budeš mít, můžeš si vzít mále (raději tupé) nůžčičky nebo takový malý nožíček, který najdeš v manikúře a tím to jenom jednoduše sloupni Snad ti to půjde. :-)

Nenechali by jste si to líbit?

31. července 2010 v 20:55 Pedikúra
Pedikúra
Pe1
Nechala bych si to líbit :-)

Pedikúru nebudeme nikdy umět dokonale jako manikúru

31. července 2010 v 20:41 Pedikúra
Takže, nedávno jsem četla článěk, že pedikúru nikdy nebudeme umět dokonale jako manikúru. Budeme ji někdy i dost zanedbávat. A mě to docela mrzí. Já si ráda hraju různě se svými nehy. Jak už na rukou, tak na nohou. Je to necela zábava :D. A proc nebudeme nikdy vlastně umět stejně dobře pedikúru jako manikúru. Vemte si. Je zima, nosíme hrubé ponožky a proto se nestaráme co nám pod nimi roste. Sice v zimě taky nosíme rukavice, ale přece jenom ruce ukazujeme prakticky pořád. :-)

S pedikúrou v dnešní době :-)

31. července 2010 v 20:29 Pedikúra
Podle mě si holka v dnešní době neumí udělat dobrou pedikúru. A když už si udělá nějakou tu hrůzu na nohou, myslí si, jak není skvělá :D. Možná to zní blbě, ale máme se všechny ještě mnoho učit!

Zdobení nehtů - razítka :-)

31. července 2010 v 20:23 Nehty
Oblíbila jsem si poslední dobou zdobení nehtů pomocí takových razítek. :D Je to velmi rychlé a pěkné. Jednoduše si koupíte razítko s určitým vzorem a ten vzor přelaknete a pak nanesete na nehty. Velmi jednoduché a pohodlné ne? :-) Můžete razítka koupit na netu nebo ve specializované prodejně. :-)

Gelové nehty - postup

31. července 2010 v 20:21 Nehty
O tvorbě nehtu vůbec nic nevím. Nevím jestli to takhle skutečně funguje a já bych to nikdy nechtěla zkoušet. Takže jsem to pro vás našla na internetu a pod článek přidávám zdroj.

Postup

 • Před modelací gelových nehtů je potřeba upravit přírodní nehet. Nejlépe ho zastřihnout na co nejkratší délku a pomocí dřívka zatlačit kůžičku kolem nehtů.
 • Pro lepší přilnavost gelu zdrsníte a odmastíte nehet jemným pilníkem či leštičkou tak, že zmatníte celý povrch přírodního nehtu.
 • Vyberte správnou velikost tipu. Na tip naneste lepidlo a nalepte na okraj nehtu. Vzdálenost od okraje závisí na druhu tipu. Dávejte pozor na vzduchové bubliny. Vyhnete se jim tak, že tip s lepidlem přiložíte k okraji přírodního nehtu asi pod úhlem 45° a houpavým pohybem přilepíte směrem od okraje nehtu ke středu. Přebytečné lepidlo setřete vatovým tamponem.
 • Gilotinou upravte délku tipu a následně vypilujte přechod mezi tipem a nehtem do ztracena. Po té upravte nehet do požadovaného tvaru.
 • Na přírodní nehet, tam kde není tip, naneste Primer. Ten je velmi důležitý pro přilnavost gelu.
 • 1.fáze - Naneste tenkou vrstvu gelu Glass po celé délce. Gel nenanášejte až ke kůžičce, při odrůstání nehtů by vznikaly bubliny, do kterých by se mohla dostat nečistota. Po nanesení gelu na prst jej vložte do UV lampy na několik sekund.  Po vytažení z lampy gel nestírejte.
 • 2.fáze - Naneste modelovací gel Pink tak, aby měl ve středu nehtu tvar kopečku. To znamená, že nanesete větší množství gelu na střed nehtu a jemně rozetřete k okrajům nehtu. Opět vkládejte UV lampy na několik sekund. Jakmile dokončíte všechny prsty, vložte obě ruce najednou do UV lampy na cca 2 min. Pokud začne prst v lampě pálit, přitlačte prstem do podložky, tímto by mělo pálení vymizet, popřípadě jej na chvíli vytáhněte z lampy. Poté celé nehty otřete tampem namočeným v odstraňovači výpotků gelu.
 • Nehty vypilujte a sjednoťte do požadovaného tvaru.
 • 3. závěrečná fáze - Naneste opět gel Glass, který se pokládá v tenké vrstvě. Prst po prstu vkládejte do lampy. Setřete odstraňovačem výpotků gelu. Tímto je modeláž hotova. Místo gelu Glass, můžete v této 3. fázi použít i Gel Milk, kterým získáte přirozený vzhled a vyrovnáte nerovnosti způsobené broušením či pilováním.

Rada na závěr

Po ukončení modelace nehtů - 3. fáze, použijte velmi tenkou vrstvu UV Gelu Finish, kterým docílíte vysokého lesku. Vložte do lampy, až do doby, kdy nebude tato vrstva lepkavá. Nanesete-li příliš velkou vrstvu gelu Finish, bude Vám povrch nehtu po nárazu praskat.
Na závěr ošetřete okolí nehtu pomocí olejové výživy na nehty a natřete celé ruce krémem.

Sada pro modeláž gelových nehtů

Sady pro modeláž nehtů koupíte na internetu nebo ve specializovaných prodejnách.
Sada pro modeláž gelových nehtů

Základní sada by měla obsahovat:
 • UV lampu
 • jednofázové gely po 7 ml (bílý, průhledný, růžový )
 • lepidlo na tipy
 • gilotinu
 • mléčné nebo clear tipy
 • kalíšek s ozdobami
 • Cleaner - odstraňovač gelu 100ml
 • Bezacetonový odlakovač 100ml
 • Čistič štětců 100 ml
 • dřívko na úpravu nehtové kůžičky
 • štětec
 • pilníky
 • blok
 • buničinu

Akrylové nehty. Co jsou zač?

31. července 2010 v 20:10 Nehty
Akrylové nehty. Jestli jsi o nich nikdy neslyšela nebo nečetla, děláš dobře, že čteš tento článek. Protže se tady dozvíš, co jsou zač. :-)
Akrylové nehty mají oproti gelovým nehtům mají pár výhod a samozřejmě, jak už to tak bývá, nevýhod. Pokud vykonávaš složitou práci, při které se ti nehty rychle lámou, jsou akrylové nehty tou správnou volbou. Jsou totiž hodně tvrdé, prot odolnější. :-) Jediné, co by se jim dalo vytknout, je nepříjemný zápach. Ale i s tím si už můžeme poradit. Existují totiž méně zapáchající přípravky.

Vzorník :-) Vyber si ten pravý pro tebe!

31. července 2010 v 20:03 Laky na nehty
Tady dávám schválně vzorník laků na nehty. Já jsem si podle něho dokázala vybrat pár laků. Mám tento vzorník nějaký čas uložený v PC tak proč ho sem nedát. Akorát si nepamatuju, odkud ten vzorník mám. Snad mi to autor odpustí :-).
Vzorník

Jak si provést profesionální manikuru?

31. července 2010 v 19:58 Nehty
Když budeš se držet těchto bodů, můžeš získat krásné nehty. :-)

 1. Po mytí si osuším vždy suce
 2. POužívej oboustranný pilník na nehty
 3. Nestříhej si nehty nůžkama. Vystačíš si s pilníkem :-).
 4. Nejuniverzálnější tvar nehtů je ovál. Je i nejjednodušší na úpravu. :-)
 5. Pokud máš velkou kůžičku, nestříhej ji, ale zkus ji potlačit (bacha, ať nepoškodíš nehtové lůžko) a až potom to opatrně zastřihni. ;-)
 6. Po nabarvení nehtu lakem je dobré přetřít lakem bezbarvým nebo zpevňujícím. Udržíš tak déle lak na svých nehtech a budou vypadat dobře. :-)
 7. Dříve než aplikuješ na nehty lak, tak si je pořádně umyj, očisti, vylešti leštičkou na nehty.
Sice existuje mnoho dalších rad, ale já používám tady tyhle nejvíce. Takže hodně štěstí! :)

Gelové nehty - info

31. července 2010 v 19:51 Nehty
Gelové nehty se staly hitem 21. století, což musí každý uznat :-). Patent získaly už v roce 1984. Když se tak podíváme na gelové nehty, vidíme vlastně jednoduchý plast. A ten plast ztvrdne pomocí světla. Vyznačují se trvanlivostí, pružností, odolností. Vypadají velmi přirozeně a narozdíl od umělých nehtů nepoškozují várazně nehty. Každá žena je může mít. Na věku totiž vůbec nezáleží. :-)

Nechcou mi udělat gelové nehty :(

31. července 2010 v 19:46 Nehty
Docela mě to mrzí. Byla jsem se zeptat v manikůře, jestli mi udělají gelové nehty. Ta se jenom podívala na moje nehty (přitom je mám docela dlouhé, ale krátké nehtové lůžko) a odmítla mi je udělat :-). A to jsem si dokonce vyhradila peníze na manikuru, když jsou ty prázdniny. :-)

Nemoci nehtů :-)

31. července 2010 v 19:34 Nehty
I nehty mají své nemoci :-). A podívej se se mnou na některé z nich :-)

Máš:
 Bíle flíčky na nehtech??? Nemáš dostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku!

 Měkké nehty??? Máš nedostatek vápníku!

 Řezy či praskliny v nehtech???? Začni dodržovat pitný režim! Tzn. 2 l denně ;-)

 Velmi zakulacené a zakřivené konce a hnědnutí nehty??? Máš nedostatek vitamínu B12!

 Křehké nehty??? Chybí ti vitamín A a vápník!

Okusování nehtů - navždy už konec!

31. července 2010 v 19:29 Nehty
Tomuto problému bych se chtěla na tomto blogu více věnovat. A proč? Protože jsem si tím prošla taky. A přestala. Tomu období, kdy jsem přestala jsem mu říkala, že je to velmi těžké "odvykovací" období. A nekousnout do toho nehtu bylo moc těžké. Doteď jsem je neměla okousané (od té doby). A vedlo mě k tomu pár věcí:
a) Nový kluk. Prostě jsem si našla kluka se kterým už sice teď nejsem, ale přišlo mi to trapné, když
    by se podíval na moje nehty a já takové hnusné.
b) Bylo asi měsíc a půl před Vánoci a já si slíbila, že pokud to vydržím do Vánoc, tak si koupím
    veškeré vybaveníčko na nehty. A taky že koupila. Od drahé manikúry po 20 laků na nehty,
    které jsem dodnes některé nepoužila, ale prostě jako motivace i jako sen to bylo dobré.
c) Docela mě ty nehty bolely, když jsem je měla okousané :-)
d) Bylo mi vždy trapně, když mi prodavačka v obchodě vracela drobné a já je nikdy nemohla polapit.
    Vždyc se na mě všichni dívali, když jsem se s tím trápila :D
e) Nová škola. To mi nesmírně pomohlo. Ze začátku jsem ot moc nevnímala, ale později to bylo už
    blbější. Prostě jsem začala závidět holkám, které si lakovaly nehty a měly každý týden nějak
    jinak a hezky upravené nehty. Je to prostě o něčem jiném.
f)  Moje nejlepší kamarádka mě v tom nejvíce asi podporovala. I když si ona dodnes okusuje nehty,
     slíbila mi, že když to vydržím do Vánoc, tak mi koupí velké překvapení. A jestli to nevydržím, budu
     muset jí dát 100 Kč. A to se mi fakt nechtělo.
g) A poslední věc byla moje babička. Ta si pořád přála, ať s tím přestanu, že je to hnusné. No a
    umřela. Velmi mě to zranilo a tak jsem si řekla, že ji udělam radost alespoň takto a vážně to
    pomohlo. :-) Akorát mě mrzí, že už mě nemohla vidět s pěknými, dlouhými nehty. :-)

Snad si najdete taky takovéto motivace! Uvědomte si, že je to vážně hnusné a navíc z toho nic nemáte - nemá to fakt cenu. A když máš nehty, můžeš si je různě upravovat, lakovat a prostě chlubit :D

Pečuji o sebe :-)

31. července 2010 v 19:18 Nehty
Jednou, když jsme šly s kamarádkama ven se mě moje nejlepší kámoška zeptala, jestli vím, podle čeho kluci poznají, že o sebe holka pečuje. Docela mě ta otázka překvapila, ale nikdy by mě nenapadlo, že to jsou právě nehty. Vás snad ano? :-)

Postup nanášení tvářenky

30. července 2010 v 18:00 Rouge
Sice jsem se zařekla, že tady budu psát články jenom já - své vlastní, poruším to. Našla jsem totiž skvělý článek i s foto, tak jsem se rozhodla to tady dát. :-) Takže snad mi to odpustíte a přidávám pod článek zdroj:

1. Usmějte se na sebe do zrcadla.

2.
Zaměřte se na střed tváře a tam položte ukazováček směrem dolů. Palec položte na nejvyšší místo, kde je ucho spojené s hlavou. Pak jej přitáhněte k ukazováku. Kost, kterou cítíte pod palcem, je vaše lícní kost. Tvářenka a bronzový pudr se nanáší přímo na ni.

3.
Krémovou nebo gelovou tvářenkou nejprve vytvořte malé tečky na přední části líček a rozetřete je směrem dozadu, až k uším.
LEKCE Č. 2
Jak na to, aby vám tvářenka vydržela celý den
1. Nanášejte krémovou tvářenku na make-up
2. Zafixujte tuhým nebo sypkým pudrem
3. Na pudr ještě naneste pudrovou tvářenku - dvě vrstvy vydrží celý den. Příliš výraznou barvu tvářenky můžete změkčit jemným popraškem sypkého pudru.
LEKCE Č.3
Nejčastější omyly
* Nevhodný odstín, který pak na pleti vytvoří popelavý nádech
* Používání příliš jasných, tmavých nebo světlých odstínů
* Purpurové odstíny vyvolávají dojem modřin
* Mnoho tvářenky v zimě nesimuluje opálenou pleť
* Málo tvářenky nevydrží celý den v dostatečném množství.


Proč je rouge rougem?

30. července 2010 v 17:41 Rouge
Pátrala jsem na internetu, proč se i v češtině naskutuje toto slovíčko, které se píše rouge a čte "růž". Proč nemůžeme psát růž? No k tomu jsem se nikde nedočetla :-) asi jsem moc nehledala. Ale našla jsem, že slovo pochází z francouzštiny a znamena zčervenat. Určitě bych nechtěla, aby mi někdo řekl: podej mi zčervenání. Proto jsem si řekla, že rouge je o dost lepší. I když by mi to možná nepřišlo, kdybych měla už dávno zažito zčervenání jako to pudélko s tím červým co se piple na tváře :D

Jak vypadá rouge?

30. července 2010 v 17:36 Rouge
Jestli ti nic neříká rouge, používá se někdy také tvářenka. I přes to nevíš co to znamená? Nevadí ---> přikládám pár obrázků :-).

Rouge

Dokonale

30. července 2010 v 17:28 Rouge
Dokonale to uděláš, když bude nanášet směrem k nosu. Když to budeš dělat naopak, což ovšem můžeš, musíš nanést jenom trochu. Nepřeháněj to!